Jak zdjąć simlocka?

Simlock jest to zabezpieczenie danej sieci operatora przed używaniem tego telefonu z kartą innego operatora. Taka ochrona jest już praktykowana od wielu lat. Teoretycznie zostaje ono nadane na stałe. Jednak rzeczywistość wygląda nieco inaczej.

Jak zdjąć simlocka?

Jeszcze kilka lat ludzie chodzili do punktów z telefonami i płacili za zdjęcie simlocka. Wszystko dlatego, że wiedza ta była niemal tajna. Nie każdy potrafił zdjąć simlocka. Taką czynność najczęściej potrafili tylko informatyce lub programiści.
Jednak w dobie powszechnej wiedzy za pomocą internetu można nabyć niemal każdą wiedzę i umiejętność zupełnie za darmo. Wszystko dlatego, że blogerzy czy vlogerzy dzielą się chętnie każdą praktyczną wiedzą. Wszystko w celu zdobycia jak największej liczby słuchaczy czy czytaczy.

Usuwanie simlocka z telefonu można wykonać samemu bez żadnego problemu. Wystarczy zastosować odpowiedni program lub użyć właściwego kodu

Usuwanie simlocka z telefonu można wykonać samemu bez żadnego problemu. Wystarczy zastosować odpowiedni program lub użyć właściwego koduBlokada SIM dotyczy telefonów komórkowych, które zostały kupione w salonach operatorów sieci. Zazywczaj ta blokada dotyczy telefonów, które zostały kupione za przysłowiową złotówkę. Samo usuwanie simlocka nie stanowi już żadnej trudności. Co więcej można to wykonać zupełnie za darmo przez strony internetowe, np. portal24.pl. Zatem nie trzeba iść już osobiście do komisu i płacić za ściągnięcie simlocka słonych pieniędzy. Można zrobić to zupełnie za darmo i nie narażać swojego budżetu domowego na koszty. Aby usunąć simlocka samodzielnie należy wygenerować kod i wpisać go do swojego telefonu. W tym celu należy wejść na dowolną stronę internetową, która oferuje zdejmowanie simlocka za pomocą kodów.

Istnieje także drugi sposób na pozbycie się blokady telefonu

Można pobrać odpowiedni program do tego i postępować według instrukcji obsługi. Jest to inny sposób ale także darmowy. Do tego bardzo szybki. Zatem jest to oszczędność nie tylko pieniędzy ale także i cennego czasu.

Zanim zdecydujesz się ściągnąć simlocka na własną rękę, to dowiedz się jak będzie wyglądała gwarancja twojego telefonu po zdjęciu blokady, ponieważ często zdarza się tak, że telefon bo zdjęciu simlocka niestety ale traci gwarancję. Zatem wszystkie wypadki czy urazy związane z telefonem będziesz musiał naprawiać na własny koszt. Jest to minus, o którym trzeba wiedzieć. Nie każdy o tym mówi i nie każdy ma tego świadomość. W komisach telefonowych także rzadko zdarza się, żeby konsultant uświadamiał swoich klientów w tym temacie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here