Jak kłaść panele

W dzisiejszej architekturze wnętrz mamy wiele możliwości urządzenia własnego kąta. Kupując swoje mieszkanie często borykamy się z tematem jego wystroju. Nie każdy ma zmysł artystyczny, czas i możliwości, aby móc samemu wyposażyć wnętrze. Nie ma się czym martwić. Na rynku istnieje wiele firm oraz osób, które się tym zajmą za nas. Zaproponują oraz przeprowadzą każdy remont. Jednak są wśród nas osoby, które z chęcią stawią czoła temu wyzwaniu. Z niecierpliwością czekają na moment, kiedy wejdą do nowo nabytego domu i zaczną w nim malować, kłaść podłogi i ustawiać meble.

Samodzielny remont

Często sytuacja materialna zmusza nas do samodzielnego działania. Może stać się to wtedy niemałym problemem. Niektórzy zajmą się pewnymi czynnościami po raz pierwszy. Jednak nie należy się poddawać. Możemy posilić się wiedzą i doświadczeniem znajomych lub wyszukać przydatne informacje w sieci. Jeśli chcemy samemu pokonać tą drogę musimy wiedzieć parę rzeczy. Nie wszystko co wydaje nam się trudne, takie jest w rzeczywistości. Gdy wygładzimy i pomalujemy ściany czeka nas kładzenie podłogi. Wybieramy sie do sklepu w celu zakupu odpowiednich materiałów i możemy zacząć. Ale jak kłaść panele?

Jak kłaść panele

Jak kłaść paneleJeśli już kiedyś to robiliśmy praca pójdzie nam szybko i łagodnie. Jeżeli natomiast jest to nasz pierwszy raz, dobrze posłużyć się instrukcją na opakowaniu lub posiłkować sie filmikami instruktażowymi zamieszczonymi w sieci. Zanim zaczniemy kłaść panele należy odpowiednio przygotować podłoże. Wyrównać ją i dokładnie osuszyć. Następnie układamy folię lub izolację akustyczną w postaci mat lub pianek. Mają one za zadanie wyciszyć, ocieplić i zniwelować różnorakie nierówności. Teraz możemy zacząć montować podłogę. Jeśli z naszych obliczeń wynika, że będziemy musieli przyciąć panele, zacznijmy układanie od nich, ustawiając pierwszy kawałek w rogu w taki sposób, aby wypustki znajdowały się od strony ściany. W identyczny sposób przykładamy kolejne deski tworząc cały rząd. Kolejny poziom dopasowujemy na zasadzie puzzli. Każdy kolejny rząd powinien być przesunięty względem poprzedniego o około 40 cm. Jak sami widzimy układanie paneli nie jest takie trudne. Obecnie większość podłóg produkowanych jest na zasadzie połączeń na zamek typu „Klik”, co sprawia, że praca z nimi staje się prosta i szybka.

Gdy mamy juz gotową podłogę możemy zająć się kolejnymi etapami urządzania mieszkania. Czeka nas jeszcze wiele pracy, jednak po zakończeniu remontu będziemy dumni i usatysfakcjonowani ze swojej ciężkiej pracy i jej efektów.

Podłoga w kuchni – Kafle czy panele?

Jest to dość gorący temat na różnego typu forach budowlanych. Podczas remontu mieszkania wielu z nas zastanawia się nad wyborem pomiędzy panelami a kaflami do nowej kuchni. Wydawać by się mogło, ze kuchnia jest narażona na codzienny kontakt z wodą podczas codziennych czynności a ta może powodować odkształcanie się paneli i ich ogólnie zużycie. Okazuje się jednak, ze obecnie nie to jest zagrożeniem dla zachowania paneli kuchennych w idealnym stanie. Bowiem dzięki rozwojowi technologii wiele czynności kuchennych zostało zautomatyzowanych i ryzyko rozlania płynów na podłogę znacznie zmalało. Dużo bardziej niebezpieczne jest wilgotne powietrze spowodowane parą wodną oraz fakt, że panele łatwiej się elektryzują i przyciągają przez to kurz. Dlatego osobom, które nie chcą tracić czasu na sprzątanie i ciągłe dbanie o nienaganny stan podłogi polecamy jednak tradycyjne kafle, które dobrze dobrane i odpowiednio ułożone również będą się estetycznie prezentować.

Jak dbać o panele?

Jak dbać o panele?Aby panele przez dłuższy czas zachowały swój idealny wygląd musimy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim wykluczone jest poruszanie się po mieszkaniu w butach. Twarde podeszwy natychmiast zniszczą delikatną powierzchnię paneli i sprawią, że stracą one swój dotychczasowy blask. Najlepszym rozwiązaniem jest chodzenie w kapciach wykonanych z materiału. Poza tym warto wszystkie meble podkleić filcowymi podstawkami. Drobne przemieszczanie się mebli może równie skutecznie zniszczyć powierzchnię paneli co chodzenie po nich w obuwiu. Musimy również uważać na różnego rodzaju plamy. Jeśli wyleję się nam przykładowo woda z wazonu to taką plamę musimy natychmiast zetrzeć aby woda nie dostała się w szczeliny między panelami. Spowoduje to ich wybrzuszenie i w efekcie mało estetyczny wygląd. DO pielęgnacji paneli należy używać odpowiednich przeznaczonych do tego celu płynów. Odpowiednie mleczko do mycia paneli potrafi nie tylko skutecznie usunąć brud ale też zabezpieczyć powierzchnię paneli przed czynnikami zewnętrznymi oraz osiadaniem kurzu. Zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych znajdziemy mnóstwo środków do czyszczenia paneli.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here