Jak ćwiczyć na siłowni?

Jak ćwiczyć na siłowni?Jakim ciężarem należy ćwiczyć oraz jaki trening wybrać? A więc… Jeżeli rozpoczynamy swoją przygodę z siłownią najlepiej na początku trenować u boku trenera. Dzięki niemu poznasz odpowiednie metody treningowe, odpowiednie ćwiczenia, zadba o twoje indywidualne potrzeby związane z przyszłymi oczekiwanymi przez Ciebie efektami pracy. Jednak ja sam rozpoczynałem trening bez jakiegokolwiek wsparcia ze strony osoby trzeciej i oczywiście jest to jak najbardziej spoko pod warunkiem, że prawidłowo wykonujesz ćwiczenia. Na ten moment istnieje mnóstwo stron internetowych oraz kont na YouTube, które bez problemu mogą Cię wprowadzić na ścieżkę treningową. Ważne jest, aby dana strona bądź YouTuber była wiarygodna i miała ugruntowaną pozycję. Oczywiście rozpoczynając swoją przygodę powinieneś sam zadecydować o tym jaki efekt chcesz uzyskać: czy chcesz schudnąć, czy chcesz nabrać masy i siły mięśniowej. Każdy z tych treningów posiada swoje charakterystyczne cechy, które przedstawię tutaj po krótce:

  1. Jak ćwiczyć na siłowni?Trening na redukcję: powinien charakteryzować się ćwiczeniami wykonywanymi z dużą częstotliwością (12 powtórzeń+) oraz powinien być mało intensywny ale trwający ponad 1,5h. Na koniec treningu dobrze jest również wsiąść na rowerek bądź pobiegać na bieżni oczywiście na niskim tempie, aby spalać głównie tkankę tłuszczową.
  2. Trening na masę: powinien charakteryzować się ćwiczeniami wykonywanymi z niską częstotliwością (6-8 powtórzeń) oraz powinien być intensywny. Charakteryzuje się ćwiczeniami opartymi na dużych ciężarach dostosowanych do nas indywidualnie. Trening zazwyczaj trwa poniżej 1,5h.

Oczywiście powyżej opisane treningi są napisane w dużym skrócie, ponieważ od każdego z nich dostosowuje się indywidualnie odpowiednie ćwiczenia, rozbicie tych ćwiczeń w skali tygodnia, odpowiednie nawyki żywieniowe.

Jak ćwiczyć na siłowni?

Podsumowując: aby jak najlepiej trenować na siłowni wymagana jest co najmniej podstawowa wiedza dotycząca wykonywanych ćwiczeń bądź trening pod okiem wykwalifikowanego trenera. Dobrze jest również wiedzieć, na co się nastawiamy, aby odpowiednio dobrać trening. Dzięki temu również będziemy w stanie dostosować odpowiednią dla siebie dietę i uzyskiwać pożądane przez siebie rezultaty. Powodzenia!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here