Illuminati - co to znaczy?

Illuminati są to w głównej mierze oświecone pod względem kognitywnym jednostki. Ich priorytetowym celem jest poznawanie wiecznych prawd. Grupą, która propaguje ten światopogląd jest masoneria, która to, stawia jako prymat nauki siłę duchowego rozwoju jednostki. Ponadto, grupa ta również stawia na siłę. która daje kontrolę nad materią oraz człowiekiem.
Osoby należące do tego stowarzyszenia organizują się w bardzo wąskich grupach, głównie posiadających charakter elitarny.
Jednym z najpopularniejszych jest tajne stowarzyszenie noszące nazwę Skull&Bones, co po polsku oznacza „czaszki i kości”. Działa ono na Uniwersytecie w miejscowości Yale i mają do niego dostęp tylko osoby wybrane przez członków tego stowarzyszenia.
Wokół ruchu illuminati powstało wiele teorii spiskowych. Zatem co to znaczy illuminati?
Najbardziej kontrowersyjne teorie mówią o prapoczątkach istnienia ludzi kiedy to przybysze z planety zwanej Anunnaki przez genetyczną manipulację stworzyli istotę ludzką. Zgodnie z tą teorią stworzony człowiek miał służyć do pracy niewolniczej w kopalniach.
Anunnaki to plemię, które to przybyło na ziemię po to, aby eksploatować ją w poszukiwaniu złota niezbędnego do uratowania ich planety. Została ona wyniszczona przez postęp technologiczny tych przybyszów. Zgodnie z ta spiskową teorią illuminati to spadkobiercy wiedzy oraz przywilejów otrzymanych od Anunnaków. Zakłada ona, że priorytetowym celem jest zniewolenie rasy ludzkiej i ograniczenie jej swobody poprzez pełną kontrolę. Dzięki temu będzie możliwe zarządzanie przez nich ziemią.

naszauroda.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo to znaczy asap?
Następny artykułZnaczenie słowa najs

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here