Ficus ginseng -piękna dekoracja naszego domu!

Nie od dziś wiadomo, że zieleń w pomieszczeniach codziennego użytku to rzecz prawie niezbędna. Dodaje do pomieszczeń odrobinę życia i pięnie je zdobi. Gdy znudzą nam się już tradycyjne kwiaty, czy to doniczkowe, czy te w wazonie, warto poszukać ciekawej alternatywy.
Ficus ginseng to jedna z najpopularniejszych roślin doniczkowych, która nadaje się do formowania jako drzewko bonsai.
Co ciekawe, drzewka przybyły do nas z dalekiego wschodu i ze względu na swój nietypowy wygląd, szybko zyskały uznanie oraz popularność. Niestety, okazało się, że bez wiedzy i umiejętności, nie łatwo dbać o tą roślinę i źle pielęgnowana szybko traci swoje ozdobne wartości.
Ficus ginseng tworzy zgrubiałe pędy, które wywijają się oraz skręcają. Posiadają korzenie powietrzne, które często pokrywają się korą oraz mają ciemne, błyszczące liście.
Roślina ta potrzebuje jasne, ale nie odsłonięte bezpośrednio na słońce stanowisko. Warto zapewnić roślinie odpowiednią temperaturę (latem jest to 20-24 stopnie Celsjusza, a zimą ok. 16-20 stopnie Celsjusza). Zaleca się, aby w porach letnich, ficus ginseng znajdowała się na balkonie lub tarasie. Liście należy przycinać tak, aby przypominały one kształtem bonsai. Należy jednak pamiętać, że przycinanie możemy rozpocząć dopiero, gdy korzeń będzie miał 15 lat lub więcej. Drzewko dobrze znosi przycinanie nawet gałęzi, dlatego możemy uformować z nich dowolny kształt.
Drzewko wymaga systematycznego podlewania, ale należy zachować umiar -podłoże nie może być zbyt wilgotne, ale nie może być również suche. Ziemia w doniczce powinna być lekko wilgotna. Gdy w ziemi znajdzie się za dużo wody, bardzo łatwo o zgnicie. Błędy w pielęgnacji możemy zauważyć niemal natychmiast, ponieważ roślina ma tendencję do gwałtownego zrzucenia liści. Występuje to w przypadku, gdy następują wahania temperatury, zmiana miejsca lub przeciągi.
Warto również zwrócić uwagę na miejsce, w którym dokonujemy zakupu. Roślina również tam powinna mieć optymalne dla siebie warunki.
Cena ficus ginseng uzależniona jest od wysokości rośliny. Oscyluje w granicach 100 złotych do nawet 300.

ebonsai.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here