BMI

BMI to skrót od angielskiej nazwy – Body Mass Indeks. Jest to nic innego, jak indeks masy ciała. Ten prosty wzór matematyczny w pośredni sposób może obliczyć zawartość tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. Jest to sposób opierający się na stosunku masy ciała do jego wzrostu. Oczywiście do użycia tego wzoru będzie nam potrzebna masa ciała w kilogramach, a wzrost w centymetrach. To bardzo uniwersalny wzór. Dzięki niemu obliczymy indeks masy ciała kobiet i mężczyzn w każdym wieku.

Zatem jak obliczyć bmi? To bardzo proste. Nie trzeba być matematykiem, by policzyć własny indeks masy ciała. Od czego zacząć, by odpowiedzieć sobie na pytanie jak obliczyć bmi? Pierwszym krokiem jest użycie wagi. Określi nam ona naszą aktualną wagę. Potem należy zapisać wynik na kartce. Kiedy ten etap za nami, przystąpmy do zmierzenia naszego wzrostu za pomocą miary. Do tej czynności będzie nam potrzebna pomoc kogoś bliskiego. Kiedy otrzymamy wynik, również należy zapisać go na kartce. Po tym można przystąpić do liczenia. Zacznijmy od podniesienia wzrostu w centymetrach do kwadratu. Przykład : 1,57 x 1,57 cm = 2,46.
Następnie wagę podzielmy przez otrzymany wynik.
50 kg ; 2,46 = 20,33. Jest to wynik jak najbardziej mieszczący się w granicach normy, oczywiście do podanego wzrostu. Pamiętajmy, że dla każdego wzrostu, inna wartość masy ciała będzie prawidłowa.

Chcesz zmienić coś w swoim wyglądzie? Zacznij od obliczenia wskaźnika masy ciała. Nie trzeba być naukowcem w temacie jak obliczyć bmi, by skutecznie móc zacząć świadomie zdrowy tryb życia. Warto mieć na uwadze, że ten skuteczny sposób nie zawsze będzie dla naszego ciała dobry, bowiem nie uwzględnia on masy mięśniowej. Bądźmy obiektywni. Mimo dużej masy ciała wyglądamy zadowalająco, ale przede wszystkim zdrowo? Zatem nie musisz się martwić jak obliczyć bmi. To narzędzie jest skierowane głównie dla osób, które borykają się z duża i widoczną nadwagą i chcą orientacyjnie wiedzieć ile powinna wynosić prawidłowa masa ciała. Sprawdź i Ty już dziś!

www.workshopofnature.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here